CK Rekrea Slovensko Tuzemská dovolená Štúrovo Podhájska Velký Meder Bešeňová Senec Patince Termální koupaliště

Léčivé účinky sauny jsou známy již od nepaměti. Horký vzduch v sauně vyvolává pocení a vylučování škodlivých látek z pokožky, otvírá póry pokožky, zlepšuje prokrvení, pružnost a vzhled. Zrychluje metabolismus, působí protizánětlivě a zabíjí roztoče, kteří žijí na lidském těle.

Dětský bazén

Wellness

bazén v Patincích

Wellness

rekreační bazén

Wellness

Saunový svět nabízí tyto služby:

  • Finská sauna – Působení sauny na organismus je mnohostranné. Vlivem vysoké teploty (60 až 110 ° C, minimální vlhkost vzduchu 10 - 30%) dochází především ke značnému prokrvení kůže. Sauna do nemalé míry reguluje krevní tlak (osoby s vyššími hodnotami krevního tlaku se musí saunovat velmi opatrně) a tělesná teplota se průměrně zvyšuje o 1 - 2 ° C. Zvýšené prokrvení a prohřátí může zlepšovat pohyblivost svalstva a kloubů, popřípadě snižovat bolesti. Vyšší teplota aktivizuje činnost mazových žláz, kdy dochází ik vyplavení nečistot z kůže, což má podstatný kosmetický význam. Sauna patří k nejvšestrannějším otužovacím procedurám a význam má i jako prevence různých nemocí z nachlazení.
  • Bylinková sauna – Aromaterapie je jednou z metod přírodní (naturální) medicíny. Aplikací silic (éterické oleje) léčí různá onemocnění. Z historických zkušeností je dnes již zřejmé, že jednou z nejúčinnějších a současně nejstarších metod použití aromaterapie je inhalace, čili vdechování vůní. Mozek vyvolává po prvotním vjemu způsobeném pachy různé reakce a následně i hojící procesy s dlouhodobým efektem. Vdechnutá vůně se dostává do plic, odkud dalšími mechanismy působí na organismus.
  • Parní sauna – Výhodou parní sauny, kde teplota dosahuje max.. 60 ° C při 100% vlhkosti, je její nižší zátěž na organismu, proto si ji mohou dovolit (po konzultaci s lékařem) i lidé, kteří mají zdravotní problémy, kvůli kterým nemohou jít do klasické sauny. Je nazývána také turecká lázeň. Vlhký vzduch příznivě působí na pokožku, která se silně prokrvuje a intenzivně čistí. Pokožka tak zůstává jemná a sametově měkká. Parní lázeň má pozitivní účinky i při oslabení cév, při sraženinách a při onemocněních dýchacích cest. Saunování po velké námaze tělo zbavuje únavy pokud správnému saunování neodmyslitelně patří i vhodný pitný režim.
  • Sluneční louka - Pod sluneční loukou se opálíte přesně tak jako ve volné, vzdušné atmosféře. Je to ideální příprava pokožky na letní sezónu po na světlo skupovat zimních měsících. Při takovém slunečním koupeli si můžete užívat zkrášlující a do hloubky pronikající teplo jako ve volné přírodě a uděláte tak dobře celému organismu: vědecké studie potvrzují enormní zdravotní účinky blahodárně dávkovaných ultrafialových paprsků na tělo i na duši.
  • Sluneční louka poprvé v historii umožňuje získání efektu opálení, aniž byste bezprostředně museli ležet v nebo na nějakém opalovacím zařízení. Právě tak jako sluneční paprsky, i sluneční louka vyvolává dobrou náladu, zvyšuje vitalitu a produkci životně důležitého vitaminu D, působí pozitivně na stavbu kostí a na imunitu organismu a zmírňuje problémy pokožky.

Otevírací doba
Ponděli – čtvrtek 13:00 – 21:00
Pátek – neděle 9:00 – 21:00

Ceník

Vstupy Pondělí - Pátek Sobota - Neděle
2 hod. vstup do saunového světa 10 € 12 €
Jednorázový vstup do saunového světa (doplatek k bazénovému světu) 6 € 6 €